Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Edge na Androida radzi sobie coraz lepiej
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2018 08:55, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
Microsoft-Edge-browser-tops-5-million-downloads-in-the-Google-Play-Store
Już nie "na krawędzi."

Przez kilka lat przeglądarka Microsoft Edge była dedykowana tylko i wyłącznie posiadaczom urządzeń z systemem Windows 10. Gigant z Redmond nie był jednak zadowolony z tego, jak ich program zdobywa rynek, więc postanowił opublikować go w wersji mobilnej.

I choć tutaj też początkowo Edge for Android bardzo mozolnie zdobywał kolejnych użytkowników, to wydaje się, że wreszcie ta cała karuzela zaczyna się rozkręcać. Microsoft poinformował bowiem, że przeglądarka Edge w wersji na system Android została pobrana już 5 milionów razy. To znaczne zwiększenie popularności, bowiem ledwie pół roku temu, w grudniu 2017 pękła granica 1 miliona użytkowników.

Czemu Microsoft zawdzięcza coraz lepsze wyniki? To przede wszystkim regularne aktualizacje aplikacji, ale także sprawnie działające wyszukiwanie głosowe, świetnie spisujący się tryb prywatny, a także dodany właśnie AdBlock, który pozwoli ominąć szereg reklam spotykanych na witrynach internetowych.

Patrząc na tempo, w jakim przeglądarka zdobywa rynek, można się spodziewać, że liczba 10 milionów pobrań zostanie przekroczona jeszcze przed końcem tego roku. I wcale mnie to nie dziwi, bo to naprawdę bardzo przyzwoita aplikacja.

źródło: phonearena