Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomości Microsoft. Godny konkurent Wiadomości Google?
Czwartek, 21 Czerwiec 2018 16:25, Wpisany przez Wojciech Błachno
Wiadomości Microsoft Android
Starań nie można mu odmówić.

Po rewelacyjnym przyjęciu przez użytkowników nowej odsłony Wiadomości Google, Microsoft postanowił również coś zrobić w tym kierunku. Jego aplikacja MSN News od dawna była już dostępna w Sklepie Google Play, lecz nie prezentowała się dobrze na tle konkurencji. Tak więc trzeba było nadrobić braki, przyszła pora na zmiany w interfejsie i samym funkcjonowaniu aplikacji.

Wiadomości Microsoft to niewątpliwa odpowiedź na nową aplikację Google. Wszystkie zmiany są zdecydowanie na dobre, lecz czy jest to teraz godna konkurencja dla Google? Niestety mimo naprawdę pozytywnych wrażeń, nie przekonałem się do niej na tyle, by zrezygnować z Wiadomości Google.

Wiadomości Microsoft

Aplikacja umożliwa dosyć szeroki zakres presonalizacji otrzymywanych informacji i bierze pod uwagę nasze zainteresowania i ulubione źródła. Ustawienia możemy też synchronizować z innymi urządzeniami. Za wybór treści odpowiada sztab prawdziwych redaktorów, którzy pilnują, aby dostarczane użytkownikom newsy, przedstawiały naprawdę wysoki poziom. Posiada ona również funkcję alertów o najważniejszych wydarzeniach.

Samemu działaniu aplikacji Microsoftu nie mam w zasadzie nic do zarzucenia. Lecz osobiście uważam, że choćby Microsoft stawał na głowie, to niestety nie ma szans w bezpośrednim starciu z Google. Wszystko rozbija się po prostu o popularność poszczególnych usług. Zobaczymy jak Microsoft rozwinie tę usługę, bo ma ona naprawdę spory potencjał. MSN News to serwis z tradycjami i jest to jedna z pierwszych usług tego typu w nowoczesnym internetcie. Takie dziedzictwo zobowiązuje.

Aplikację Wiadomości Microsoft możemy pobrać z naszego portalu, klikając w poniższy odnośnik