Instalki.pl » Aktualności » Software » To może być dobry powód do tego, by zacząć używać przeglądarkę Edge na Androidzie
Środa, 20 Czerwiec 2018 13:21, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
microsoft-edge-logo-so-sieht-das-logo-des-neuen-windows-browsers-aus-
Żegnajcie reklamy.

Różnego rodzaju programy blokujące reklamy cieszą się ogromną popularnością - to efekt często bardzo inwazyjnych ogłoszeń, które są teraz stopniowo wygaszane przez wiele różnorodnych portali. Mimo to użytkownicy wciąż cenią sobie sprawnie działające adblocki, więc z ogromnym zainteresowaniem powinna spotkać się nowa inicjatywa Microsoftu.

Przeglądarka Edge dedykowana urządzeniom mobilnym z systemem Android doczekała się bowiem oficjalnej integracji z programem AdBlock Plus. Co prawda nie jest on może najskuteczniejszym rozwiązaniem tego typu, ale i tak z pewnością mocno ograniczy ilość reklam wyświetlanych na stronach internetowych. 

By skorzystać z tego dodatku, wystarczy jedynie włączyć odpowiednią opcję w menu ustawień, a w razie potrzeby dostosować intensywność jego działania do naszych potrzeb. I coś czuję, że tym ruchem Microsoft może przysporzyć swojej przeglądarce naprawdę solidne grono nowych użytkowników.

microsoft-edge-android-final-938x535
To jednak nie jedyna nowość, jaka stała się udziałem przeglądarki Microsoft Edge for Android. Dostajemy bowiem także opcję inteligentnego wyszukiwania za pośrednictwem obrazów i fotografii, które działa podobnie do rozwiązania oferowanego w tej materii przez Google.

Zmiany zadowolą także wziętych czytelników - aplikacja pozwoli bowiem na zmianę szerokości odstępów pomiędzy kolejnymi wyrazami oraz dodanie zakładek, przydatnych przy czytaniu dłuższego tekstu. Aplikację w wersji na Androida znajdziecie w tym miejscu.

źródło: wccftech