Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google na Androida doczekały się aktualizacji Material Design
Wtorek, 12 Czerwiec 2018 09:59, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
ap resize
Ładniej i szybciej.

Mapy Google to bez wątpienia jedna z najważniejszych aplikacji wchodzącyh w skład systemu Android. Wielu z nas praktycznie nie wyobraża sobie bez niej codziennych podróży, a teraz będziemy tego dokonywali w ładniejszych "okolicznościach przyrody".

Mapy Google doczekały się bowiem aktualizacji wprowadzającej znany już od jakiegoś czasu motyw wizualny Material Design. To oczywiście sprawia, że cały interfejs tego programu prezentuje się zdecydowanie przyjemniej - zarówno paski wyszukiwania, jak i poszczególne ikonki zostały zaktualizowane.

mapy
Google zdecydowanie postawiło na biel, skutkiem czego znajdziemy jej zdecydowanie więcej podczas obsługi aplikacji. Dużo zmieniło się także w kwestii wyszukiwania różnorodnych obiektów i budynków - poszczególne miejsca, takie jak kawiarnie czy sklepy doczekały się nowych ikonek. Całość działa także zdecydowanie szybciej, mowa tutaj zwłaszcza o obliczaniu tras.

Warto pamiętać o tym, że jest aktualizacja dostarczana bezpośrednio ze strony serwerów Google. Oznacza to, że nie możemy sami zaktualizować zawartości aplikacji i musimy poczekać na to, aż załapiemy się na kolejny "rzut" aktualizacji programów. Być może niektórym z Was już udała się ta sztuka.

źródło: Android Police