Instalki.pl » Aktualności » Software » MacOS Mojave oficjalnie. System otrzymuje dwie niezwykle wygodne funkcje
Wtorek, 05 Czerwiec 2018 11:47, Wpisany przez Wojciech Błachno
MacOS mojave
Użytkownicy maców będą zadowoleni.

Na konferencji WWDC 2018 Apple zapowiedziało nową wersję MacOS o nazwie Mojave. Zwolennicy Ciemnego motywu stosowanego wszędzie gdzie się tylko da, na pewno się ucieszą. MacOS pozwoli teraz, by ciemność zapanowała w całym systemie i dotyczy to również wszystkich aplikacji, takich jak Mail, Zdjęcia czy Kalendarz.

Tak więc koniec z włączaniem Dark Mode w każdej aplikacji z osobna (jeśli taka opcja w ogóle jest w danej aplikacji dostępna). Używanie tego trybu ma tyle samo zwolenników co przeciwników, lecz to już raczej sprawa osobistych preferencji. Na pewno taka możliwość wyboru to wielki plus.

MacOS Dark Mode

Ciemny motyw to nie wszystko

Rewelacyjną funkcją jest grupowanie ikon w stosy (Stack’s), co spodoba się wszelkiej maści estetom, miłośnikom minimalizmu oraz porządku na pulpicie, do których grona się osobiście zaliczam. Teraz pliki na pulpicie będziemy mogli grupować po ich typie lub po dacie ich utworzenia.

MacOS Stacks

Usprawniony został również Finder, który otrzymał widok galerii. Widok ten pokaże wszystkie najważniejsze informacje o zdjęciu tuż obok dużej fotografii, którą będzie można również obracać i dodawać do niej tekst. Nie potrzeba więc już dodatkowej aplikacji, aby wygodnie przeglądać pliki graficzne na naszym Mac’u.

Narzędzie przycinania również zostało usprawnione i teraz pozwala nagrywać wideo. Wycinki ekranu pojawią się w rogu ekranu w postaci miniatury, skąd możemy ją błyskawicznie przenieść i wykorzystać, gdzie tylko zechcemy. Będzie również możliwe szybkie wykorzystanie fotografii zrobionej aparatem iPhone’a, lub zeskanowanego za jego pomocą dokumentu.

Do MacOS trafiła też aplikacja Apple News, a wraz nią, najświeższe informacje pojawią się wprost na pulpicie. Natomiast Safari ochroni naszą prywatność, blokując śledzenie użytkownika po polubieniach i udostępnieniach na Facebooku, a identyfikacja użytkownika po jego aktywności w Sieci, będzie dużo trudniejsza.

MacOS News App

Kiedy dostaniemy do rąk MacOS Mojave? Podobnie jak iOS 12, dopiero jesienią, oczywiście całkowicie za darmo.