Instalki.pl » Aktualności » Software » Kontrola rodzicielska Family Link od Google dostępna w Polsce
Środa, 23 Maj 2018 13:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Google Family Link
Przydatna funkcja dla rodziców.

Google Family Link to rozwiązanie do kontroli rodzicielskiej. W skrócie, rodzic może stworzyć konto Google dla swojego dziecka i sprawować nad nim kontrolę aż do ukończenia określonego wieku.

Darmowe rozwiązanie od Google ma naprawdę rozbudowane możliwości i każdy rodzic, którego dziecko posiada smartfona z Androidem w wersji 7.0 lub nowszej, powinien rozważyć aktywowanie tej funkcji.

Rodzic może zresetować hasło dziecka i zarządzać niektórymi ustawieniami jego konta, np. dostępem do stron internetowych w Google Chrome. Dostępne jest też zarządzanie aplikacjami na Androida, których używa dziecko: można decydować o tym, które aplikacje dziecko może pobrać lub kupić, a także o tym, które z nich zablokować, a na których używanie zezwolić.

Family Link

Kolejną ciekawą funkcją jest zarządzanie czasem używania urządzenia przez dziecko: można ustawić porę snu i dzienny limit korzystania z urządzenia oraz sprawdzać, ile czasu dziecko poświęca na korzystanie z różnych aplikacji na Androida. Nie zabrakło też ograniczenia dostępu do treści dla dorosłych w Google Play.

Aplikacji Family Link można używać do tworzenia kont Google dla dzieci poniżej 16 roku życia (w Polsce). Inaczej sprawa wygląda w Austrii (14 lat) oraz Danii i Szwecji (13 lat).

Rozwiązanie dotychczas było dostępne w 11 krajach poza UE. Od teraz można korzystać z niego również w Polsce. Odpowiednią aplikację znajdziecie w sklepie Google Play

Źródło: Google