Instalki.pl » Aktualności » Software » Huawei i Honor wypuszczają poprawki. Poważny problem znika ze smartfonów
Niedziela, 20 Maj 2018 12:10, Wpisany przez Aleksander Piskorz
PS4 Sony
Nie trzeba było długo czekać.

Kilka dni temu okazało się, że urządzenia od Huawei oraz Honor mają problemy z działaniem niektórych aplikacji. Cała sprawa związana była z automatyczną aktualizacją Usług Google, które powodowały błędy niezależnie od tego jaka wersja Androida była zainstalowana na wspomnianych smartfonach. Na poprawkę nie trzeba było długo czekać: amerykańska firma we współpracy z Chińczykami zainterweniowała niemalże natychmiast.

Jest jednak kolejny problem: aktualizacja poprawiająca wcześniejsze błędy usuwa je tylko wtedy, kiedy użytkownicy skorzystają z wersji beta Usług Google Play. Jak to zrobić? Należy przejść na tę stronę, kliknąć opcję "zostań testerem" i odczekać chwilę na smartfonie zanim wszystko zainstaluje się w tle. Po minucie nie powinno być już żadnych problemów z działaniem innych programów.

Jeśli usterki dalej występują, to najlepiej będzie po instalacji Usług Google Play w wersji beta po prostu uruchomić ponownie smartfona.

Dajcie znać czy wspomniany sposób zadziałał na Waszych sprzętach. Stabilna wersja Usług od amerykańskiego giganta jest w przygotowaniu. Jej dystrybucja powinna się jednak rozpocząć najwcześniej za kilka dni lub tygodni.

Źródło: Piunika