Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Google Chrome będzie lepiej oznaczać niebezpieczne strony
Piątek, 18 Maj 2018 10:29, Wpisany przez Aleksander Piskorz
PS4 Sony
Google rezygnuje z poprzedniej funkcji.

Nadchodzące wersje przeglądarki Google Chrome skupią się na tym, aby lepiej informować nas o tym, iż dana strona jest niezaufana lub po prostu niezabezpieczona. Na ten moment amerykańska firma oznacza w swoim programie bezpieczne witryny poprzez specjalny, zielony banner z kłódką umieszczony bezpośrednio obok nazwy strony. To wszystko się jednak zmieni.

Google w przeglądarce Chrome chce zrezygnować z oznaczania "bezpiecznych" witryn i skupić się tylko i wyłącznie na pokazywaniu, które z nich mogą powodować problemy z naszą prywatnością lub wrażliwymi informacjami. Wszystkie strony korzystające z protokołu HTTP będą oznaczone jako niebezpieczne. Po wejściu na tego typu adres www zostanie on automatycznie oznaczony czerwonym, stosownym bannerem. Sposób działania możecie zobaczyć poniżej.


Na nasze szczęście już ponad połowa wszystkich witryn w sieci, to strony, które zostały zabezpieczone za pomocą odpowiedniego szyfrowania oraz certyfikatów. Wciąż można jednak znaleźć takie adresy, którym nie do końca warto zaufać – szczególnie podczas dokonywania zakupów czy rezerwacji. Od kolejnej wersji przeglądarki wystarczy jeden rzut okiem, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

To wszystko tylko po to, aby zwiększyć nasz komfort podczas surfowania po sieci.

Źródło: Chromium