Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja Windows 10 April 2018 z problemami na dyskach od Toshiby. Czy to się kiedyś skończy?
Poniedziałek, 14 Maj 2018 10:20, Wpisany przez Aleksander Piskorz
PS4 Sony
Poprawki w drodze.

Microsoft nie ma szczęścia z ostatnią aktualizacją Windowsa 10. Co chwilę pojawiają się informacje o problemach – zaledwie kilka dni temu pisałem dla Was o błędach na dyskach SSD od Intela, a teraz okazuje się, że wspomniany update powoduje problemy również na nośnikach od Toshiby.

Komputery, które posiadają dyski SSD od Toshiby mogą działać nieprawidłowo – co gorsza, te sprzęty zużywają także więcej energii, co ma przekładać się na szybsze rozładowanie akumulatora w notebookach. Użytkownicy komputerów stacjonarnych nie powinni odczuć żadnych zmian, jednak ilość laptopów z komponentami japońskiego producenta jest ogromna. Dyski, które nie działają prawidłowo po aktualizacji do Windows 10 April 2018 Update, to serie takie, jak XG4, XG5 oraz BG3 – jeśli posiadacie tego typu nośnik, to warto uważać zanim zainstalujecie na nim kolejną odsłonę systemu od Microsoftu.

Amerykański gigant współpracuje z Toshibą i partnerami w celu znalezienia usterki i stworzenia odpowiednich poprawek – tego typu zapewnienia słychać już po raz kolejny, tak więc podejrzewam, że w Redmond mają naprawdę mnóstwo pracy.

Wygląda na to, że pierwszy update, który naprawi wszystkie błędy związane z kwietniową aktualizacją pojawi się dopiero... 12 czerwca.

Źródło: Softpedia