Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube przypomni Ci o przerwie podczas oglądania filmów
Niedziela, 13 Maj 2018 13:29, Wpisany przez Aleksander Piskorz
PS4 Sony
Można ustawić limit czasowy.

Google zaczyna dbać o to, abyśmy nie uzależnili się od smartfonów na dobre – w Androidzie P znajdziecie funkcję, która pozwoli na lepsze monitorowanie czasu spędzanego przy urządzeniu mobilnym. Okazuje się, iż Google wprowadziło kolejną opcję, tym razem do YouTube, która pozwoli ograniczyć czas oglądania materiałów wideo i przypomni o zrobieniu przerwy.

W ustawieniach YouTube'a znalazła się funkcja oznaczona jako "przypomnij mi o zrobieniu przerwy". Po wejściu w tę opcję będziecie mogli wybrać 6 różnych limitów czasowych – od 15 do 180 minut. YouTube po upływie wybranego czasu wyświetli specjalne powiadomienie, jednak sama aplikacja nie zostanie zamknięta, a dostęp nie będzie w żaden sposób ograniczony. To bardziej funkcja dla tych osób, którym zdarza się zagapić.

IMG 0433

Przypomnienia o przerwach wdrażane są stopniowo po stronie serwerów Google. Jeśli nie macie ich jeszcze u siebie, to musicie po prostu cierpliwie czekać. Funkcja powinna pojawić się u wszystkich posiadaczy smartfonów z iOS i Androidem na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło: własne