Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie działa Ci mikrofon w iPhonie? To wina Apple
Sobota, 05 Maj 2018 09:55, Wpisany przez Aleksander Piskorz
PS4 Sony
Co zrobić w takiej sytuacji?

W ciągu ostatnich godzin w sieci rozpętała się prawdziwa burza, która została stworzona głównie przez posiadaczy smartfonów takich, jak Apple iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Okazuje się bowiem, że po aktualizacji tych urządzeń do iOS 11.3, niektóre smartfony przestają zbierać głos użytkownika i zachowują się tak, jakby miały domyślnie wyłączony mikrofon.

Okazuje się, że to wszystko prawda. Apple przyznało się do tego, iż wybrane modele iPhone'ów po wspomnianej aktualizacji mogą mieć problem z działającym mikrofonem. Serwis 9to5Mac raportuje, iż firma z Cupertino wymieni wadliwe modele na nowe - nawet jeśli użytkownicy nie posiadają już na nie gwarancji. Na ten moment ciężko stwierdzić, jak ta sytuacja będzie wyglądała w Polsce. Póki co trzeba będzie poczekać na to, jak zachowają się autoryzowane serwisy amerykańskiego producenta.

Jak sprawdzić czy Wasz iPhone został dotknięty tym problemem? Po pierwsze, nie będziecie w stanie się połączyć ze znajomymi i rodziną oraz rozmawiać z nimi głosowo. Inne objawy, to między innymi brak możliwości odtworzenia dźwięku w nagranych wcześniej notatkach głosowych lub podczas otwierania niektórych multimediów.

Na szczęście problemy po aktualizacji nie zagrażają większości modeli 7 oraz 7 Plus. Jeśli jednak posiadacie takiego iPhone'a, to warto go sprawdzić w kontekście wspomnianej usterki.

Źródło: 9to5Mac