Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Pay trafia do przeglądarki internetowej
Czwartek, 03 Maj 2018 09:25, Wpisany przez Aleksander Piskorz
YouTube padł ofiarą hakerów
Łatwiejsze zakupy w sieci.

Google Pay to usługa, która na dobre zadomowiła sie na polskim rynku. Płatności smartfonem nie są skomplikowane i w prosty sposób pozwalają na zwiększenie komfortu podczas zakupów. Amerykańska firma chce jeszcze bardziej przywiązać nas do swojej usługi – Google Pay pojawiło się w przeglądarce internetowej, co oznacza, iż zakupy dokonywane za pośrednictwem sieci staną się jeszcze szybsze.

Na ten moment amerykański gigant obsługuje takie przeglądarki, jak Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Apple Safari. Na ten moment Google nie poinformowało czy w przyszłości doda więcej kompatybilnych programów, jednak to bardzo prawdopodobne. Najgorszy jest jednak fakt, iż nie ma także oficjalnej listy sklepów oraz stron internetowych, które wspierają Google Pay bezpośrednio z poziomu internetu. Owszem, coraz więcej sklepów i serwisów aukcyjnych zaczyna oferować wsparcie dla GPay, jednak będziecie musieli na to sami zwrócić uwagę.

gpayprzegladarka2

19 kwietnia aplikacja Google Pay przekroczyła 100 milionów instalacji na całym świecie. Można się spodziewać, że przez udostępnienie metody płatności w przeglądarce, te liczby będą tylko i wyłącznie rosnąć.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwować, które z polskich sklepów wprowadzą wsparcie dla GPay.
 
Udanych zakupów!

Źródło: Google