Instalki.pl » Aktualności » Software » Opera Touch - nowa przeglądarka mobilna z wygodną synchronizacją
Środa, 25 Kwiecień 2018 10:05, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Opera Touch
Opera stawia na szybkość i prostotę.

Nie da się ukryć, że na rynku przeglądarek mobilnych króluje Google Chrome, ale aplikacja zyskała właśnie poważnego konkurenta - nowa Opera Touch zaskakuje nowatorskimi funkcjami.

Twórcy aplikacji postawili na prostotę - zaraz po uruchomieniu przeglądarka daje dostęp do szybkiego wyszukiwania, na ekranie dostępny jest jest przydatny skaner kodów QR oraz wyszukiwanie głosowe.

Opera Touch setup

Użytecznym elementem jest zawsze dostępny przycisk szybkiej akcji - dzięki niemu z przeglądarki można korzystać za pomocą tylko jednej dłoni bowiem znajduje się na wyciągnięcie kciuka. Jego przytrzymanie skutkuje wyświetleniem ikonek otwartych kart.

Muszę przyznać, że interfejs nowej Opery został naprawdę przemyślany i po kilkunastu minutach czuję się jak w domu.Ale to nie wszystko, dla większości użytkowników kluczowym elementem w przeglądarce jest synchronizacja otwartych kart pomiędzy komputerem, a telefonem. W tym aspekcie Opera Touch zaskakuje - aby dokonać połączenia nie trzeba logować się na żadne konto. Konfiguracja ogranicza się do zeskanowania kodu QR, który widoczny jest w odpowiedniej zakładce desktopowej przeglądarki.

Nowa funkcja Flow to nie tylko synchronizacja otwartych kart. Na specjalnym ekranie możemy zapisywać notatki, zdjęcia, linki do stron, itd. Opera dodatkowo zapewnia, że połączenie jest w pełni bezpieczne i szyfrowane.

Opera Touch
Polecam Wam przetestowanie nowych rozwiązań Opery bowiem działają naprawdę dobrze. Aby rozpocząć korzystanie z synchronizacji pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Opery na PC oraz Opera Touch w swoim smartfonie z Androidem (wersja na iOS pojawi się wkrótce).

Źródło: Opera