Instalki.pl » Aktualności » Software » Serwis Muzyka Google Play może przestać istnieć
Środa, 25 Kwiecień 2018 08:52, Wpisany przez Aleksander Piskorz
YouTube padł ofiarą hakerów
Co go zastąpi?

 Muzyka Google Play to serwis, który jest rozsądną alternatywą dla Spotify, TIDAL'a czy Apple Music. Okazuje się, iż już niedługo tę usługę mogą czekać spore zmiany. Według najnowszych informacji, Muzyka Google Play miałaby zostać zastąpiona programem YouTube Remix. I to jeszcze nie koniec niespodzianek.

YouTube Remix ma być bezpośrednią odpowiedzią Google na Spotify. Serwis zaoferuje wyższą jakość muzyki, jescze lepsze (to się da?) rekomendacje oraz możliwość odtwarzania teledysków bezpośrednio z poziomu aplikacji. Według przecieków, amerykańska firma miała dojść do porozumienia z wytwórniami z branży muzycznej, tak więc sfinalizowanie projektu jest tuż za rogiem.

Wspomniana usługa ma zastąpić Muzykę Google Play i skłonić użytkowników do migracji – co ciekawe, źródło wspomina, iż Muzyka Google Play do końca tego roku po prostu... przestanie działać. Nie mamy jednak dokładnej daty, która związana byłaby z premierą YouTube Remix. Nie wiadomo również czy ta usługa pojawi się w naszym kraju czy też będzie dostępne na wyłączność tylko dla wybranych regionów.

Zastąpienie Muzyki Google Play, to z jednej strony dobra informacja, z drugiej nie. YouTube Remix może zaoferować lepsze funkcje i komfort użytkowania, jednak gigant z Mountain View w przeszłości często miał nietrafione pomysły...

Źródło: DroidLife