Instalki.pl » Aktualności » Software » Sprawdź jak pobrać i zainstalować aktualizację Windows 10 Spring Creators
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 09:49, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Windows 10 notebook
Sposób na wcześniejszy dostęp do aktualizacji.

Finalna wersja Windows 10 Spring Creators Update zbliża się wielkimi krokami. W zasadzie była ona już gotowa ale z powodu poważnego błędu Microsoft zdecydował się wycofać status RTM dla kompilacji 17133.

Aktualizacja jest nadal w obiegu i istnieje prosty sposób aby uzyskać dostęp do nowych funkcji Windowsa 10 zanim trafią one do wszystkich użytkowników.

Pamiętaj jednak, że instalujesz aktualizację na własną odpowiedzialność. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem błędu, który może powodować problemy na komputerach użytkowników.

Jak uzyskać dostęp do Windows 10 Spring Creators Update? Dołącz do Windows Insider.

Najbardziej niezawodnym sposobem pobrania i zainstalowania aktualizacji jest przystąpienie do programu Windows Insider.

Otwórz menu Start i kliknij ikonkę zębatki aby otworzyć ustawienia systemu Windows. Kliknij w zakładkę "Aktualizacje i zabezpieczenia".

Spring Creators 1 

Z menu po lewej stronie wybierz "Niejawny program testów systemu Windows 10", a następnie wybierz przycisk "Rozpocznij".

Spring Creators 2 

W kolejnym kroku, system Windows zapyta o konto Microsoft, które będzie przyłączone do testów. Wybierz konto, z którego korzystasz w systemie Windows lub utwórz nowe jeżeli takiego nie posiadasz. Po zatwierdzeniu, pozostaje wybrać jaki rodzaj aktualizacji będziesz otrzymywał. Z listy rozwijanej wybierz "Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje" i kliknij Zatwierdź.

Spring Creators 3

System wyświetli monit o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Po restarcie wejdź w ustawienia Windows Update i pobierz nowe aktualizacje (Windows 10 Version 1803).

Spring Creators 4

Aby dowiedzieć się co przyniesie Windows 10 Spring Creators, koniecznie zapoznaj się z naszym podsumowaniem nowości.