Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zaczyna oznaczać uTorrent jako złośliwe oprogramowanie
Niedziela, 15 Kwiecień 2018 15:39, Wpisany przez Aleksander Piskorz
YouTube padł ofiarą hakerów
Kto zawinił w tej sytuacji?

Program uTorrent to jedna z najpopularniejszych aplikacji do pobierania torrentów jaką znajdziecie w sieci. Rozwiązanie zyskało popularność dzięki prostocie obsługi oraz wadze, która nie zajmuje dużo miejsca na dysku komputera. W ostatnich latach jednak uTorrent przeszedł kilka zmian, a od kilku dni Microsoft oznacza ten program jako... złośliwe oprogramowanie.

Na specjalnej stronie amerykańskiej firmy poświęconej uTorrentowi znajdziecie nawet informację, iż ta aplikacja jest poważnym zagrożeniem dla systemu operacyjnego – dziwna sprawa, bowiem miliony użytkowników nie mają z nią żadnego problemu.

Cała sprawa związana jest najpewniej z definicjami Windows Defender – oprogramowania, które w Windowsie domyślnie odpowiada za ochronę antywirusową oraz pełni funkcję zabezpieczającą przed zagrożeniami. Według Microsoftu, uTorrent ma kiepską reputację i negatywnie wpływa na wydajność komputera. Doszło nawet do tego, że w niektórych przypadkach pliki odpowiedzialne za uruchomienie uTorrenta są blokowane i przechowywane w kwarantannie przez aplikację Defender.

Twórcy uTorrenta odnieśli się już do całej sytuacji i w najbliższym czasie wprowadzą poprawki oraz optymalizacje, które sprawią, iż Windows nie będzie się już "czepiał" o to, że korzystacie ze wspomnianego programu na swoim komputerze.

Ciekawe czy Microsoft sprowkował taką sytuację umyślnie czy to po prostu wynik pomyłki związanej z dodatkami do uTorrenta oraz wadliwymi definicjami antywirusa.

Źródło: ExtremeTech