Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi prezentuje swojego własnego asystenta głosowego
Środa, 04 Kwiecień 2018 08:41, Wpisany przez Karol Snopek
Xiao AIXiaomi przedstawia Xiao AI!

Xiaomi podczas konferencji prasowej w Szanghaju, która odbyła się 27 marca przedstawiło kilka produktów, wśród których mogliśmy zobaczyć flagowy smartfon Mi Mix 2S, laptop Mi Gaming czy Mi AI Speker Mini. Jednak to nie wszystko, bo producent ogłosił własnego osobistego asystenta Xiao AI, który ma trafić do urządzeń Xiaomi.

Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa, Xiaomi z przekonaniem twierdzi, że Xiao AI będzie lepsze niż Siri i asystenta Google, Aleksy od Amazona czy Bixby Według zapewnień Xiaomi, ich usługa będzie znacznie mądrzejsza od wymienionych asystentów konkurencji. W sieci pojawił się filmik, który prezentuje umiejętności nowej sztucznej inteligencji od chińskiego przedsiębiorstwa.Na chwilę obecną Xiao AI nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle Siri czy asystenta Google, jednak wciąż ma się rozwijać i zdobywać nowe umiejętność. Jak można zobaczyć, już teraz asystent Xiaomi potrafi wysyłać SMS, ustawiać przypomnienia, wykonywać zadania matematyczne i steruje inteligentnymi urządzeniami domowymi. Na filmiku można zobaczyć również najnowszy smartfon Xiaomi Mi Mix 2S, co może sugerować, że już niedługo we flagowcu możemy zobaczyć nową SI.

Xiao AI znajdzie swoje zastosowanie również w telewizorach producenta, chodzi tutaj dokładnie o model 55-calowy model Mi TV 4S, którego sprzedaż nie tak dawno ruszyła na terenie Chin. Chodzą słuchy, że Xiaomi ma większe plany odnośnie asystenta, zwłaszcza na terenie Państwa Środka i będzie chciało zintegrować Xiao AI z nadchodzącymi urządzeniami. Tutaj Xiaomi ma znaczącą przewagę chociażby nad asystentem Google, ponieważ usługi tej firmy na terenie Chin są zablokowane.

Xiaomi Mi AI z Xiao AI
Nie ma jeszcze informacji na temat dostępności asystenta Xiao AI na rynku światowym, ponieważ na tą chwilę asystent mówi i odpowiada jedynie w języku chińskim. Taki ruch jest jednak mało prawdopodobny. 

źródło: Android Authority