Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Play Instant: wypróbuj grę zanim ją zainstalujesz
Wtorek, 20 Marzec 2018 09:32, Wpisany przez Aleksander Piskorz
iphone-x-54
Nowa funkcja trafia na Androida.

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni Google wprowadziło sporo zmian do Sklepu Play – tym razem mamy do czynienia z kolejną. Debiut Google Play Instant ma przyczynić się do tego, iż użytkownicy będą mogli szybciej wybrać i pobrać na swój smartfon czy tablet interesujące ich treści. Jak działają aplikacje błyskawiczne? To bardzo proste.Pierwotnie aplikacje błyskawiczne zostały zaprezentowane podczas premiery Androida Nougat – nie wiadomo jednak, ile dokładnie osób zdecydowało się z nich skorzystać. Google postanowiło więc rozwinąć nieco swoją technologię i teraz możemy zobaczyć jej finalny efekt. Funkcja Instant ma pozwolić ominąć długi czas oczekiwania na pobranie gry – dzięki streamingowi będziecie mogli szybciej zobaczyć, jak dokładnie wygląda rozgrywka na wybranym przez producenta etapie. Jeśli zdecydujecie, że gra Wam się spodoba, wtedy też będziecie mogli ją od razu pobrać. Wystarczy skorzystać z przycisku "Spróbuj teraz".

Na ten moment funkcję Google Play Instant wspiera zaledwie kilkanaście tytułów, jednak w przyszłości ta liczba będzie rosnąć. Producenci dużych gier, takich jak chociażby Asphalt czy FIFA będą mogli lepiej i przede wszystkim szybciej zaprezentować nam to, z czym będziemy mieć do czynienia.

Amerykańska firma zapowiedziała, iż będzie pomagać programistom, którzy zdecydują się na wdrożenie funkcji Instant w swoich grach.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać – szczególnie jeśli macie wątpliwości przed pobraniem danego tytułu.

Źródło: 9to5google / zdj otwierające: Digital Trends