Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Oreo trafia do kolejnego smartfona Samsunga
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 09:18, Wpisany przez Aleksander Piskorz
iphone-x-54
W końcu.

Samsung kazał bardzo długo czekać na aktualizację do Androida Oreo. Tym razem dochodzą nas słuchy, iż nowa wersja zielonego robota trafiła do flagowca Koreańczyków, który został zaprezentowany w drugiej połowie ubiegłego roku – mowa tu oczywiście o modelu Galaxy Note 8. Aktualizacja została zauważona na terenie Francji oraz Turcji, tak więc jest tylko kwestią czasu zanim pojawi się ona w Polsce.

Android Oreo dla Samsunga Galaxy Note 8 przynosi dokładnie te same funkcje, które trafiły wcześniej do urządzeń z seriii Galaxy S8: jest to między innymi odświeżony interfejs oraz nowa wersja nakładki Samsung Experience. Oprogramowanie zostało oznaczone jako N950FXXU3CRC1 i zawiera w sobie poprawki bezpieczeństwa datowane na marzec tego roku – trzeba przyznać, że w tym przypadku producent się naprawdę postarał.

Pamiętajcie, aby przed aktualizacją zrobić kopię zapasową najważniejszych danych oraz multimediów – producent informuje, że z Waszymi plikami nic się nie powinno stać, jednak zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Android Oreo dla Galaxy Note 8 jest dystrybuowany w postaci plików OTA, tak więc jego dostępność może się różnić – podejrzewam jednak, iż nowe oprogramowanie pojawi się w Polsce maksymalnie do końca tego tygodnia.

Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście tego czy w ustawieniach czeka na Was najnowsza aktualizacja, to warto to zrobić. A nuż będziecie mieć małą niespodziankę.

Źródło: SamMobile