Instalki.pl » Aktualności » Software » Radiogram – najlepsza aplikacja do słuchania radia? (recenzja)
Sobota, 10 Marzec 2018 09:30, Wpisany przez Przemysław Kreft
Radiogram
Świetna aplikacja do obsługi internetowych stacji radiowych.

Nie ulega wątpliwości, że dynamiczny rozwój internetu i rynku urządzeń mobilnych zrewolucjonizował branżę muzyczną. Urządzenia, które nosimy w kieszeni, dają nam właściwie nieograniczony dostęp do utworów z całego świata. Podobnie jest z radiem. Przez internet możemy słuchać praktycznie każdej stacji, niezależnie od lokalizacji. Obsługa radia na smartfonie czy tablecie jest dużo łatwiejsza, jeśli korzystamy z odpowiedniej aplikacji.

Radiogram – radio na smartfonie bez reklam

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze
RadiogramRadiogram to nowa aplikacja do obsługi internetowych stacji radiowych, która jest dostępna za darmo i nie wyświetla uciążliwych reklam. Wyróżnia się przejrzystym i nowoczesnym interfejsem oraz przydatnymi funkcjami, jak wsparcie dla Chromecasta (dzięki czemu będziemy mogli w łatwy sposób połączyć się z telewizorem).

Poruszanie się po aplikacji jest niezwykle wygodne. Zgodnie z obietnicą twórców, Radiogram to w 100% darmowa aplikacja, która nie wyświetla reklam. Po uruchomieniu mamy dostęp do dwóch ekranów. Na stronie głównej widzimy najpopularniejsze stacje w danym kraju, listę ostatnio słuchanych rozgłośni oraz ciekawą stację na podstawie naszych preferencji. Drugi ekran to lista stacji podzielona na najróżniejsze kategorie tematyczne. Stacje możemy również wyszukiwać samodzielnie za pomocą paska wyszukiwarki.

Radiogram scr 1
Za każdym razem musimy wskazać interesujący nas kraj. Aplikacja jest nowa i na razie oferuje 14 państw – niestety nie ma wśród nich Polski. W miarę rozwoju z pewnością będą pojawiały się kolejne regiony. Dla osób otwartych na muzykę z całego świata lub uczących się języków obcych nie będzie to jednak problem.

Radiogram to naprawdę udana aplikacja. Przejrzysty interfejs bez reklam zapewnia bardzo duży komfort użytkowania. Brak polskich stacji z pewnością dyskwalifikuje Radiogram dla wielu użytkowników, jednak warto przyglądać się rozwojowi tej aplikacji – być może już niedługo zyskamy najlepszą aplikację do obsługi internetowych stacji radiowych.


Czytaj również: Najlepsze gry podobne do PlayerUnknown’s Battlegrounds