Instalki.pl » Aktualności » Software » YouTube wprowadza przełomową funkcję, która napędzana jest sztuczną inteligencją
Sobota, 03 Marzec 2018 19:02, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Microsoft Surface Phone render
Początek zmian w serwisie?

Google postanowiło wykorzystać sztuczną inteligencję w serwisie YouTube do opcji, która na pewno Wam się spodoba. Amerykańska firma w ramach usługi "Stories" pozwala na tworzenie multimediów, które "w locie" zastępują tło poza naszą postacią na wybrany filtr. Wystarczy wybrać którąś z możliwości i już możemy cieszyć się oryginalnym tłem – bez konieczności konfigurowania oraz ustawiania green screena.

youtubegreenscreen2

Wspomniana technologia jest na ten moment dostępna jedynie w wersji beta i tylko dla wybranych twórców w serwisie YouTube. Niemalże na pewno trafi ona jednak do wszystkich osób i nie zdziwię się, jeśli w ciągu najbliższych miesięcy oraz lat, Google ulepszy swoje algorytmy sztucznej inteligencji tak, aby wykonywały one jeszcze trudniejsze zadania.

Na ten moment efekty uzyskane za pomocą nowego "green screena" nie są oczywiście doskonałe i momentami widać, że algorytmy faktycznie zawodzą. Na wideo czy zdjęciach mogą bowiem pojawić się artefakty lub rozmycia w niepożądanych miejscach.

Sztuczna inteligencja oraz machine learning, a także sieci neuronowe, to zdecydowanie przyszłość internetu oraz wielu usług – nie tylko tych, które związane są z multimediami.

youtubegreenscreen3

Nie pozostaje nic innego, jak tylko obserwować rozwój pomysłu od Google. Bardzo możliwe, że w najbliższych latach twórcy materiałów na YouTube doczekają się kolejnych opcji, jakie ułatwią im pracę oraz zwiększą jej komfort.

Oby tak się stało. 

Żródło: Engadget