Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix odświeży wygląd swoich aplikacji mobilnych?
Poniedziałek, 26 Luty 2018 15:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków
netflix
Pozbędzie się mało wygodnego menu.

Wszystko wskazuje na to, że Netflix pracuje nad odświeżeniem swoich aplikacji mobilnych. Pierwsze informacje w tej sprawie pojawiały się już w grudniu, jednak dopiero teraz zmiany zostały udostępnione pierwszym testerom.

Przede wszystkim Netflix chce całkowicie zrezygnować z wysuwanego menu, które obecnie znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. Zamiast tego wszystkie najważniejsze opcje zostaną przesunięte bezpośrednio na dolny pasek nawigacyjny.

Znajdziemy tam między innymi odnośniki do ekranu głównego, pobranych wideo, zapowiedzi filmowych itp. W miejsce to przeniesiony zostanie także panel wyszukiwania, który obecnie znajduje się w prawym górnym rogu aplikacji.

netflix androidPo lewej stary, po prawej nowy wygląd aplikacji

Będzie też przycisk „więcej”, który przeniesie nas do pełnoprawnego menu z ustawieniami, gdzie wybierzemy między innymi użytkownika. Najważniejsze funkcje będą jednak dostępne bezpośrednio z panelu dolnego, co powinno ułatwić nawigację po aplikacji.

Obecnie nie wiadomo, kiedy nowy wygląd zadebiutuje w finalnej wersji aplikacji. Trwające testy beta pozwalają twierdzić, że nastąpi to stosunkowo niedługo.

Źródło: Android Police