Instalki.pl » Aktualności » Software » Korzystasz z uTorrenta? W programie wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach
Środa, 21 Luty 2018 10:18, Wpisany przez Wojtek Onyśków
utorrent
Lepiej chwilowo wstrzymać się z korzystania z programu.

W niezwykle popularnej aplikacji uTorrent, służącej do wymiany plików w sieci BitTorrent, wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach. Może ona doprowadzić do infekcji komputera.

O sprawie informuje jeden z badaczy Google Project Zero. Zagrożona jest zarówno desktopowa aplikacja uTorrent dla systemu Windows, jak i webowy odpowiednik uTorrent Web.

Luki umożliwiają dowolnej stronie internetowej kontrolowanie najważniejszych funkcji uTorrenta. Złośliwe witryny mogą np. pobrać zainfekowany plik wykonawczy i umieścić go bezpośrednio w folderze autostartu systemu. Po ponownym uruchomieniu komputera może zatem dojść do infekcji. Atakujący ma ponadto dostęp do pobieranych plików i historii pobierania.

Twórcy aplikacji są świadomi problemu i przygotowali odpowiednią łatkę, która jest już dostępna w wersji beta aplikacji desktopowej o numerze 3.5.3.44352. W najbliższych dniach zostanie ona udostępniona w kanale stabilnym. Do tego czasu użytkownicy powinni rozważyć wstrzymanie korzystania z uTorrenta.

uTorrent Web także został już zaktualizowany i korzystanie z niego jest bezpieczne. Należy się jednak upewnić, że posiadamy zainstalowaną wersję 0.12.0.502, która jest już dostępna na witrynie producenta.

Źródło: Ars Technica