Instalki.pl » Aktualności » Software » Hakerzy zainstalowali Linuxa na Nintendo Switch (wideo)
Wtorek, 20 Luty 2018 10:23, Wpisany przez Wojtek Onyśków
nintendo switch linux
Zabezpieczenia zostały złamane.

Hakowanie konsol kojarzy się głównie z piractwem. W końcu złamanie zabezpieczeń wiąże się z możliwością uruchamiania własnych gier i programów, które niekoniecznie muszą pochodzić z legalnego źródła.

Niektórzy chcą jednak na posiadanym przez siebie sprzęcie po prostu zainstalować własne oprogramowanie. Właśnie to przyświecało grupie fail0verflow, której udało się uruchomić Linuxa na Nintendo Switch.

W sieci pojawiło się wideo prezentujące pełną funkcjonalność systemu na konsolce Nintendo. Działa przeglądarka internetowa, a nawet specjalne demo korzystające z mocy obliczeniowej karty graficznej. Jest też obsługa dotykowego ekranu.


Fail0verflow specjalizuje się w wykrywaniu luk w zabezpieczeniach układów Nvidia Tegra, a właśnie taki drzemie w Nintendo Switch. Hakerzy wyjaśniają, że znaleziony przez nich błąd nie jest możliwy do załatania za pomocą aktualizacji oprogramowania. Jedyną możliwością jest wydanie nowej wersji sprzętu.

Grupa nie podaje jednak szczegółów swojego odkrycia ani nie wyjaśnia, czy dzięki temu możliwe jest uruchamianie pirackich kopii gier.

Źródło: The Verge