Instalki.pl » Aktualności » Software » Wykryto poważny błąd w iOS. Zawiesza iPhone’a i blokuje dostęp do komunikatorów
Piątek, 16 Luty 2018 09:55, Wpisany przez Wojtek Onyśków
iphone
Apple jest już świadome problemu.

Apple nie ma ostatnimi czasy zbyt dobrej passy. Co jakiś czas wykrywany jest bowiem błąd, który powoduje problemy z działaniem systemu iOS.

Najnowszy przypadek potrafi zawiesić iPhone’a i zablokować dostęp do komunikatorów. Błąd został wykryty w iOS 11 i polega na wysłaniu do użytkownika specjalnego znaku z języka telugu. System nie będzie w stanie go przetworzyć, w efekcie czego iOS odmówi posłuszeństwa i zrestartuje telefon.

Co więcej, w późniejszym czasie użytkownik nie będzie mógł skorzystać z aplikacji obsługującej wiadomości. Każdorazowa próba jej uruchomienia zakończy się porażką.


Atakujący może zatem nie tylko zrestartować naszego iPhone’a, ale również pozbawić nas dostępu do wiadomości. W podobny sposób zablokować można też Messengera, WhatsAppa, Gmaila i Outlooka. Na atak niepodatny jest natomiast Skype i Telegram.

Jak poradzić sobie z problemem, gdy ktoś wyśle nam taki symbol? Należy poprosić kogoś, aby wysłał inną wiadomość, a następnie szybko usunąć konwersację, która powoduje błąd. W przypadku WhatsAppa wymagany może być dostęp poprzez aplikację webową.

Apple jest już świadome problemu i obiecuje udostępnienie łatki jeszcze przed wydaniem iOS 11.3.

Źródło: The Verge