Instalki.pl » Aktualności » Software » Niespodzianka! Google Assistant będzie mówił po polsku
Czwartek, 15 Luty 2018 16:22, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Microsoft Surface Phone render
Szykuje się ogromna zmiana.

Google Assistant to wirtualny asystent, który pełnię swoich możliwości pokazuje w języku angielskim oraz w regionach takich, jak chociażby Stany Zjednoczone. Według najnowszej informacji, która pojawiła się na Twitterze, oprogramowanie Google... nauczy się mówić po polsku! Tego typu zmiana może bardzo pozytywnie odbić się na smartfonach z Androidem dostępnych w naszym kraju.

Mapa, która pojawiła się we wpisie Vadima Makarenko na Twitterze wskazuje na to, iż asystent Google rozpocznie swoją działalność także w naszym kraju. Owszem, już teraz możecie z niego skorzystać, jednak zareaguje on tylko na słowa i polecenia wypowiedziane w języku angielskim. Najlepszy jest fakt, iż Google Assistant powinien nauczyć się polskiego jeszcze na przestrzeni tego roku.

assistantpolska2

Ciężko na ten moment powiedzieć dlaczego Google zdecydowało się tak szybko wprowadzić Assistanta do Polski. Bardzo możliwe, że ten zabieg jest spowodowany chęcią rozszerzenia usług na terenie naszego kraju oraz (wreszcie) poszerzenia oferty związanej z samymi smartfonami Pixel i innymi akcesoriami.

O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco. Dostępność Assistanta w Polsce to jednak zdecydowanie fantastyczna wiadomość.

Źródło: Twitter