Instalki.pl » Aktualności » Software » Nareszcie! Android Oreo trafia do polskich użytkowników Samsung Galaxy S8 i S8+
Wtorek, 13 Luty 2018 17:05, Wpisany przez Karol Snopek
Galaxy S8 Oreo
Sprawdźcie powiadomienia.

Właśnie rozpoczął się proces aktualizacji urządzeń Galaxy S8 i S8+ do najnowszej wersji Androida Oreo 8.0. Osoby posiadające wspomniane modele, powinny otrzymać powiadomienia o dostępności aktualizacji. Jest jednak haczyk.

System nie trafi na wszystkie smartfony od razu. W pierwszej kolejności aktualizacja kierowana jest na urządzenia z tzw. "wolnego rynku". Są to telefony kupione bezpośrednio od Samsunga lub u dystrybutorów. Osoby, które nabyły sprzęt wraz z abonamentem u operatorów sieci komórkowych, będą musiały jeszcze poczekać.

2018-02-13 160951

Nowy system nie wprowadza wielkich zmian, ale jest ich na tyle dużo, aby zaciekawić się aktualizacją. Przede wszystkim warto wspomnieć o funkcji Picture in Picture, która pozwala na zmniejszenie wideo lub grafiki i oglądanie ich równolegle z innymi treściami. Jest to funkcja, której od dłuższego czasu wypatrywali użytkownicy Androida.

Producent obiecuje również lepszą optymalizacje systemu Oreo. Ograniczenie procesów działających w tle aplikacji powinno przełożyć się na dłuższe działanie na baterii.

Dodatkowo aktualizacja przyniosła nową wersję nakładki Samsung Experience w wersji 9.0. Wśród nowości warto wymienić możliwość zmiany stylu ekranu Always on Display, funkcję podwójny komunikator oraz coś z czego ucieszą się fani muzyki - Galaxy S8 i S8+ wspierają teraz kodeki wysokiej jakości jeśli chodzi o przesyłanie audio przez bluetooth, AAC i Sony LDAC.

Źródło: wł.