Instalki.pl » Aktualności » Software » Starsze smartfony Samsunga z Androidem Oreo? To możliwe
Niedziela, 11 Luty 2018 16:13, Wpisany przez Aleksander Piskorz
IOS 11
Operator potwierdza.

Od jakiegoś czasu wiadomo już, które urządzenia Samsunga otrzymają aktualizację do Androida Oreo – w tym miejscu znajdziecie dokładną listę. Okazuje się jednak, iż koreański producent może zaktualizować także nieco starsze flagowce, które są dostępne na rynku już od trzech lat. O jakie modele dokładnie chodzi?

Amerykański oddział T-Mobile potwierdził na swojej stronie, iż do Androida Oreo zostanie zaktualizowany Samsung Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge i S6 Edge+ – te flagowce trafiły do sklepów w 2015 roku i teoretycznie nie powinny już dostać żadnego, nowego oprogramowania. Plotki na temat Oreo dla Galaxy S6 pojawiały się jednak już wcześniej, tak więc bardzo możliwe, że faktycznie coś jest na rzeczy.

Oprócz Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge i S6 Edge+, Androida Oreo może otrzymać także Samsung Galaxy Note 5. Trzeba przyznać, że cała sytuacja wygląda dziwnie, jednak zdecydowanie przymknąłbym na nią oko. Bardzo możliwe, iż jest to po prostu zwykła pomyłka jednego z pracowników. Na ten moment nie mamy także oficjalnego potwierdzenia od Koreańczyków w kwestii uaktualnienia wspomnianych smartfonów.

Jeśli faktycznie te cztery starsze urządzenia Samsunga otrzymają Androida Oreo, to będzie to na pewno nie tyle niespodzianka, co po prostu niespotykana sytuacja.

Wszystko powinno wyjaśnić się wraz z czasem.

galaxys6oreo2

Źródło: Reddit