Instalki.pl » Aktualności » Software » MindZip – smartfon pomoże w nauce… wszystkiego (recenzja)
Sobota, 10 Luty 2018 09:39, Wpisany przez Przemysław Kreft
MindZip
Nowa aplikacja zmieni nasz smartfon w osobistego asystenta do nauki.

W dzisiejszych czasach mamy bezprecedensowy dostęp do wiedzy. W kieszeniach nosimy urządzenia, które w dosłownie kilka sekund pozwalają dotrzeć do informacji, które zaledwie kilkadziesiąt lat temu wymagałyby spędzenia wielu godzin w pobliskiej bibliotece. Taki natłok danych sprawia, że szczególnie przydatne są różnego rodzaju narzędzia i sposoby na skuteczne przyswajanie informacji. Swoją drugą młodość przeżywają od jakiegoś czasu fiszki, z których zalet możemy korzystać również w wersji cyfrowej.

MindZip – ciekawa aplikacja wspomagająca naukę

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze
MindZipWłaśnie na fiszkach opiera się nowa aplikacja edukacyjna MindZip. Jest to bardzo ciekawe narzędzie usprawniające zapamiętywanie dowolnych informacji. Pozwala zarówno na tworzenie własnych zestawów haseł, jak i korzystanie z gotowych opracowań. Największą zaletą jest system powiadomień, który dba o skuteczne i długotrwałe zapamiętywanie.

Opracowania różnych zagadnień, a nawet streszczenia książek przygotowywane przez użytkowników dotyczą głównie szeroko rozumianego rozwoju osobistego (produktywność, motywacja, rozwój umysłu itp.). Wystarczy wybrać interesujący nas zestaw fiszek i zapisać go w naszej bibliotece. Możemy wówczas rozpocząć naukę. Aplikacja wyświetla zestaw kart, których treść staramy się zapamiętać. Korzystając z przycisków lub odpowiednich gestów przesuwania, ustalamy, kiedy dane hasło ma zostać powtórzone. MindZip zadba o przypominanie nam informacji w odpowiednim momencie.

MindZip scr 1
Tworzenie własnych materiałów do nauki jest równie proste. Wystarczy wpisać treść, dodać ewentualne załączniki i link do źródła, wprowadzić tag i gotowe. Możemy w ten sposób streścić sobie najważniejsze myśli zawarte w książce, przygotować materiały do szybkiej powtórki przed egzaminem itd.

MindZip to bardzo ciekawa aplikacja wspomagająca naukę i trwałe zapamiętywanie. Możemy ją wykorzystać do nauki praktycznie dowolnego materiału. Obsługa jest dość intuicyjna, a system powtórek w zasadzie bezobsługowy. Gotowe opracowania są głównie w języku angielskim, ale własne fiszki możemy tworzyć bez ograniczeń.


Czytaj również: 6 niezbędnych aplikacji dla każdego kierowcy