Instalki.pl » Aktualności » Software » Qualcomm ogłasza listę producentów i operatorów, którzy będą wspierać 5G
Sobota, 10 Luty 2018 17:12, Wpisany przez Karol Snopek
Snapdragon X50
Jakie urządzenia otrzymają wsparcie technologii 5G?

Jako, że standard 5G został zatwierdzony dwa miesiące temu, Qualcomm postanowił nie siedzieć cicho i być wiodącym liderem w tej kwestii, dlatego też zapowiedział, że swoje modemy Snapdragon X50 będzie dostarczał osiemnastu partnerom OEM.

Kogo znajdziemy na liście? Asus, HMD Global, LG, HTC, Fujitsu, Sharp, Sony, Oppo, Xiaomi, Vivo czy ZTE.

Warto zauważyć, że nie tak dawno umowę z amerykańskim producentem SoC podpisał również Samsung - obejmuje ona współpracę w zakresie sieci 5G w ciągu najbliższych 5 lat. Największym nieobecnym natomiast jest oczywiście Apple, które ma nie po drodze z Qualcommem i coraz częściej te dwie firmy spotykają się w salach sądowych, oskarżając się nawzajem o niewywiązywanie z umów. Trzeba wspomnieć również o Huawei, które tworzy swoje własne układy mobilne.

Według informacji, wszyscy partnerzy zobowiązali się tworzyć urządzenia obsługujące łączność 5G do 2019 roku. Oczywiście nic nie byłoby możliwe, gdyby Qualcomm nie podpisał podobnych umów z operatorami komórkowymi. Na liście znalazły się takie potęgi jak AT&T, Verizon Wireless, Sprint, Vodafone, Telstra, Deutsche Telekom, Orange, NTT Docomo czy China Mobile.

Wszystko na to wskazuje, że w przyszłym roku nastąpi rewolucja w zakresie bezprzewodowej łączności mobilnej.

Źródło: Qualcomm