Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 Home otrzyma kilka nowych wersji. Czym będą się różnić?
Poniedziałek, 05 Luty 2018 10:04, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Pojawi się S Mode.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez stronę Thurrott.com, Microsoft przygotowuje kilka nowych wersji systemu Windows 10 Home. Oprócz dostępnego już teraz Home, pojawi się Windows 10 Home in S Mode oraz Windows 10 Home Advanced.

Paul Thurrott, który widział wewnętrzne dokumenty Microsoftu, wyjaśnia, że pierwsze high-endowe urządzenia z Windows 10 Home Advanced zadebiutują na rynku w maju. Home Advanced ma być wersją systemu przeznaczoną dla urządzeń o mocnej specyfikacji i prawdopodobnie otrzyma jedną lub dwie funkcje, których nie znajdziemy w „zwykłym” Home.

Windows 10 Home in S Mode ma być natomiast wariantem systemu, który zostanie ograniczony wyłącznie do aplikacji pochodzących ze sklepu Microsoftu. Użytkownicy nie będą mogli korzystać z oprogramowania Win32.

Windows 10 Home in S Mode jest zatem niezwykle podobny do Windows 10 S. Różnica polega jednak na tym, że w rzeczywistości Windows 10 S jest zablokowaną edycją Windows 10 Pro, a Windows 10 Home in S Mode będzie zablokowaną wersją Windows 10 Home.

windows 10 sWindows 10 S

Warto jednak dodać, że użytkownicy S Mode będą mogli przejść na zwykłą wersję Windows 10 Home bez dodatkowych kosztów.

Dlaczego Microsoft chce dodać do swojego portfolio kolejne wersje Windowsa 10? Paul Thurrott wyjaśnia, że dzięki temu firma chce powiększyć swoje udziały na rynku urządzeń konsumenckich, które nie zaliczają się do klasy premium.

Wzmianki na temat S Mode pojawiły się również w najnowszych zadaniach dla użytkowników testowych wersji Windows 10. Informacje przekazywane przez Paula Thurrotta po części pokrywają się zatem z materiałami udostępnionymi bezpośrednio przez Microsoft.

Źródło: ZDNet