Instalki.pl » Aktualności » Software » Android P może otrzymać obsługę ważnej funkcji
Poniedziałek, 05 Luty 2018 10:35, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android p
Trwają prace nad kolejną wersją.

Podczas gdy Android Oreo powoli pojawia się na kolejnych urządzeniach, Google pracuje już nad następną dużą wersją swojego systemu, której nazwa najpewniej będzie się zaczynać od literki P.

Wszystko wskazuje na to, że Android P otrzyma oficjalną obsługę funkcji nagrywania rozmów. W Android Open Source Project pojawiły się bowiem wzmianki na ten temat. Są one związane z sygnałem nagrywania, który będzie powtarzany co 15 sekund podczas rozmowy.

To wymóg prawny w wielu krajach, bez którego nagrywanie rozmowy nie jest legalne. Sygnał dźwiękowy będzie oczywiście słyszalny dla drugiej osoby, z którą będziemy prowadzić rozmowę.

Z dokumentacji wynika również, że wspomniany dźwięk będzie mógł być wyłączony, jeżeli w danym kraju nie jest on wymagany podczas nagrywania. Ostateczna decyzja o jego implementacji pozostanie w gestii operatorów.

Warto dodać, że w niektórych smartfonach już od wielu lat podobna funkcja jest dostępna. To jednak efekt pracy producentów, którzy na własną rękę zaimplementowali takie rozwiązanie. Oficjalnie dotychczasowe wersje Androida nie wspierały nagrywania rozmów bezpośrednio z poziomu systemu.

Źródło: Neowin