Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify integruje się z Discordem. Gracze będą mogli wspólnie słuchać muzyki
Piątek, 02 Luty 2018 12:29, Wpisany przez Wojtek Onyśków
spotify discord
Popularny komunikator został wzbogacony o usługę muzyczną.

Spotify poinformowało o wprowadzeniu integracji z Discordem, czyli komunikatorem, który dedykowany jest przede wszystkim graczom. Dzięki temu użytkownicy otrzymają kilka ciekawych funkcji.

Po sparowaniu swojego Discorda ze Spotify, odtwarzane przez nas utwory będą wyświetlane innym uczestnikom czatu. Dzięki temu będą oni mogli szybko podejrzeć, co aktualnie słuchamy, a nawet włączyć dany utwór.

Możliwe jest również udostępnianie na czacie wybranych utworów lub całych playlist, dzięki czemu wszyscy będą mogli uruchomić tę samą muzykę podczas rozmowy lub gry.

spotify discordSpotify integruje się z Discordem

To jednak nie wszystko. Istnieje też możliwość jednoczesnego słuchania tego samego utworu. Dzięki temu uczestnicy czatu będą słyszeć dokładnie to samo, co my. Do korzystania z tej funkcji wymagane jest jednak Spotify w wersji Premium.

- To kolejny naturalny krok, by pokazać znaczenie muzyki jako integralnej części grania. Cieszymy się, że już od dzisiaj możemy podarować użytkownikom Spotify Premium i Discord możliwość wspólnego cieszenia się muzyką oraz dzielenia się nią i to bez konieczności przerywania ulubionej gry – mówi Mikael Ericsson ze Spotify.

Nowe funkcje powinny być już dostępne we wszystkich krajach, w których funkcjonuje Spotify.

Źródło: Spotify