Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 otrzyma nowe ustawienia prywatności
Poniedziałek, 22 Styczeń 2018 10:28, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
W ramach kolejnej dużej aktualizacji systemu.

Microsoft planuje dodanie kolejnych opcji w ustawieniach prywatności Windows 10. Zmiany będą widoczne najprawdopodobniej z następną dużą aktualizacją systemu, nazywaną roboczo jako Redstone 4.

Najnowszy build testowy, który pojawił się dla użytkowników zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji, zdradza informacje na ten temat. W ustawieniach prywatności dodano bowiem kilka nowych opcji.

Są one związane z folderami wideo, zdjęć i dokumentów. Użytkownik będzie mógł określić, które aplikacje mogą mieć dostęp do tych folderów. Ustawienia będą jednak działać wyłącznie z programami pobranymi i zainstalowanymi z Microsoft Store.

windows 10 ustawienia prywatnosciNowe ustawienia prywatności

Zablokowanie dostępu sprawi, że Windows i aplikacje z Microsoft Store nie będą mogły korzystać z zasobów znajdujących się we wspomnianych folderach. To dobre rozwiązanie, jeżeli np. ktoś nie chce, by zainstalowane aplikacje skanowały jego zdjęcia.

Serwis Ghacks wyjaśnia, że nowa polityka prywatności nie dotyczy takich aplikacji, jak Windows Defender czy Eksplorator Plików. Z oczywistych względów posiadają one dostęp do wszystkich folderów, nawet jeżeli użytkownik nie wyrazi na to zgody.

windows 10 ustawienia prywatnosciNowe ustawienia prywatności

Powyższe nowości powinny zadebiutować w ramach kolejnej dużej aktualizacji Windows 10, która zostanie udostępniona w okresie wiosennym.

Źródło: Ghacks