Instalki.pl » Aktualności » Software » Yanosik ostrzeże przed fotoradarami w całej Europie
Wtorek, 16 Styczeń 2018 16:23, Wpisany przez Wojtek Onyśków
fotoradar znak
Aplikacja przekracza granice.

Zespół odpowiedzialny za rozwój popularnej aplikacji dla kierowców poinformował, że Yanosik ostrzega już o fotoradarach niemal w całej Europie.

Od teraz kierowcy udający się w podróż po krajach Starego Kontynentu zostaną poinformowani nie tylko o stacjonarnych fotoradarach rejestrujących prędkość, ale również o tych wychwytujących przejazd na czerwonym świetle.

Już w zeszłym roku Yanosik został rozszerzony o Czechy i Słowację. Teraz przyszedł jednak czas na prawdziwą ekspansję. Aplikacja ostrzega już o radarach w takich krajach, jak: Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja, Łotwa, Estonia, Słowenia, Grecja, Finlandia, Węgry, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Portugalia, Białoruś oraz Ukraina.

System Yanosik został poszerzony o ponad 27 tys. stacjonarnych urządzeń z niemal całej Europy, które mierzą prędkość oraz przejazd na czerwonym świetle. To jednak dopiero początek zaplanowanych prac w tym zakresie. Sieć dodanych do aplikacji fotoradarów będzie na bieżąco aktualizowana, by nasi użytkownicy podróżujący po krajach europejskich otrzymywali aktualne informacje o kontrolach – komentuje Dawid Kaczmarowski, Yanosik.

W chwili obecnej system ostrzegania o fotoradarach w krajach Europy jest dostępny w aplikacji, jednak w najbliższym czasie informacje te trafią również do użytkowników urządzeń Yanosik – dodaje.

fotoradary europaFotoradary w Europie

W którym kraju jest najwięcej fotoradarów?

Polscy kierowcy narzekają na dużą ilość fotoradarów w naszym kraju. Na tle innych europejskich państw wypadamy jednak blado. Najwięcej urządzeń mierzących prędkość i przejazd na czerwonym świetle odnotowano we Włoszech. Jest ich tam aż 5898.

W czołówce Europy uplasowała się także Wielka Brytania (5535 fotoradarów), Niemcy (3909) oraz Francja (2656). Polska znajduje się dopiero na 12. miejscu z 480 fotoradarami.

Najmniej fotoradarów uświadczymy natomiast na Słowacji. Jest ich tam wyłącznie 13. Niewiele więcej znajdziemy na Łotwie (21), w Bośni i Hercegowinie (52), Chorwacji (57) i na Ukrainie (59).

Źródło: Yanosik