Instalki.pl » Aktualności » Software » LightX – czy zaawansowany retusz zdjęć na smartfonie jest możliwy? (recenzja)
Sobota, 13 Styczeń 2018 09:47, Wpisany przez Przemysław Kreft
LightX
Świetna aplikacja do edycji cyfrowych fotografii teraz także dla systemu Android.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji smartfonów jest z całą pewnością możliwość wykonywania zdjęć. Nic dziwnego – w mobilnych gadżetach, które mamy cały czas przy sobie, montowane są układy optyczne o coraz lepszej jakości. Oczywiście w natłoku cyfrowych fotografii nie zawsze uda nam się wykonać perfekcyjne ujęcie i wymaga ono obróbki. Czasem chcielibyśmy też szybko wykonać ciekawy projekt artystyczny w oparciu o jedną z fotek. W dobie coraz wydajniejszych urządzeń mobilnych nie musimy w takich sytuacjach nawet sięgać po komputer z zainstalowanym programem graficznym – wystarczy odpowiednia aplikacja.

LightX – rozbudowana aplikacja do edycji zdjęć

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,09 zł – 13,99 zł za sztukę / Android: 4.1 i nowsze
LightXJedną z ciekawszych jest LightX. Jest to rozbudowany edytor grafiki z wbudowanymi filtrami, dzięki któremu szybko dokonamy retuszu zdjęcia na swoim smartfonie lub tablecie. LightX był do tej pory znany tylko użytkownikom systemu iOS – teraz pojawiła się również wersja na Androida. Podstawowa wersja jest dostępna za darmo.

Po otwarciu aplikacji musimy wczytać zdjęcie lub grafikę, na której będziemy pracować. Dostępne są cztery źródła: zdjęcia przechowywane na naszym urządzeniu, samodzielne wykonanie fotografii, jeden z dostępnych wzorów, grafiki z serwisu Pixabay. Po załadowaniu pliku od razu możemy przejść do jego edycji.

LightX scr 1
Lista dostępnych narzędzi jest naprawdę imponująca. Poza podstawowymi, jak możliwość kadrowania, ustawiania balansu kolorów, wstawiania tekstu i rysowania, warto zwrócić uwagę na filtry. Możemy dzięki nim bardzo szybko sprawić, by nasze zdjęcie zyskało stylowy, a nawet artystyczny wygląd. Bardzo przydatne są również narzędzia do szybkiego zaznaczania obiektów na podstawie kształtu czy koloru. LightX oferuje również zestaw kilku narzędzi przeznaczonych do retuszu zdjęć selfie. Możemy za ich pomocą wyostrzyć zdjęcie, pozbyć się niedoskonałości skóry, wybielić zęby itp.

Osoby z zacięciem artystycznym docenią z kolei moduł do tworzenia kolaży, a także narzędzie do łączenia zdjęć i miksowania kolorów. Nie zabrakło również funkcji dla nieco bardziej zaawansowanych miłośników fotografii – mowa tutaj o możliwości ręcznego ustawiania balansu czy nasycenia kolorów.

LightX to rozbudowana aplikacja, która świetnie sprawdzi się przy szybkiej obróbce zdjęć wykonywanych smartfonem. Obsługa nie jest trudna. Jeżeli jesteśmy zainteresowani dokładnym retuszem, czy przygotowywaniem skomplikowanych projektów graficznych, zdecydowanie lepiej jest wykorzystać tablet. Dopiero na większym ekranie aplikacja ujawnia swój potencjał.


Czytaj również: Najlepsze aplikacje do słuchania audiobooków na Androida