Instalki.pl » Aktualności » Software » Udostępniono darmowy program do fakturowania z obsługą JPK
Środa, 10 Styczeń 2018 12:42, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Udostępnienie aplikacji e-mikrofirma
Aplikacja e-mikrofirma od Ministerstwa Finansów.

Praktycznie każdy przedsiębiorąca w codziennej pracy korzysta z oprogramowania do fakturowania i najczęściej są to rozwiązania płatne. Właśnie pojawiła się darmowa alternatywa dla małych firm, aplikacja e-mikrofirma, która dostarczana jest przez Ministerstwo Finansów.

Co oferuje e-mikrofirma? Jest to prosta aplikacja dla mikroprzedsiębiorców, której podstawowym zadaniem jest wystawianie faktur krajowych oraz zapisywanie faktur zakupu. Wśród możliwości programu warto również wymienić automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów.

Ministerstwo zapowiedziało jednocześnie, że kolejna wersja, której udostępnienie jest planowane na koniec stycznia 2018, pozwoli dodatkowo na dodanie sprzedaży paragonowej, automatyczne wygenerowanie na podstawie ewidencji VAT pliku JPK_VAT i wysłanie JPK_VAT do systemu Ministerstwa Finansów oraz pobranie UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru).

Aplikacja e-mikrofirma
Do uruchomienia aplikacji potrzebny jest komputer wyposażony w system Windows 7 lub nowszy w wersji 32-bitowej, lub 64-bitowej, z zainstalowanym środowiskiem Java w wersji 1.8.0_151, lub wyższej. Program e-mikrofirma możecie pobrać bezpośrednio z naszej bazy.

Źródło: Ministerstwo Finansów