Instalki.pl » Aktualności » Software » Najnowsza aktualizacja Windows 10 psuje niektóre komputery z procesorami AMD
Poniedziałek, 08 Styczeń 2018 12:11, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Niefortunna łatka.

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o poważnych lukach w zabezpieczeniach współczesnych procesorów. Problem dotyczył nie tylko Intela, jak początkowo wskazywano, ale również układów ARM i AMD.

Microsoft dość szybko wydał łatkę dla systemu Windows 10, która zabezpieczała przed wspomnianymi lukami. Niestety powoduje ona problemy na niektórych komputerach z procesorami AMD.

Internauci skarżą się na forum Microsoftu, że po instalacji łatki o numerze KB4056892 ich komputer odmawia posłuszeństwa. Zawiesza się już na ekranie wczytywania systemu lub chwilę po zalogowaniu.

Problem dotyczy głównie układów AMD Athlon. Ich posiadacze wskazują, że przed aktualizacją wszystko działało poprawnie. Warto dodać, że łatka nie tworzy punktu przywracania systemu, tak więc użytkownikom pozostaje przeinstalowanie systemu.

To niestety również nie jest rozwiązaniem problemu, gdyż Windows 10 automatycznie pobiera aktualizacje i ponownie „psuje” komputer. Pozostaje wyłączenie aktualizacji, co jak wiemy, w systemie Windows 10 nie należy do najłatwiejszych.

Źródło: The Register