Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 wciąż można zainstalować za darmo
Środa, 03 Styczeń 2018 12:42, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10
Wbrew wcześniejszym doniesieniom.

Microsoft informował, że wraz z 31 grudnia wyłączy możliwość przeprowadzania darmowej aktualizacji do Windows 10 osobom korzystającym z technologii pomocniczych. W ten sposób każdy mógł zainstalować najnowszy system całkowicie za darmo.

Mamy styczeń, a ze wspomnianego sposobu wciąż można korzystać. Osoby zainteresowane darmową aktualizacją do Windows 10 muszą jedynie potwierdzić, że będą korzystać z technologii pomocniczych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Microsoft nie wyłączył tej możliwości.

Serwis Ghacks wyjaśnia, że w ten sposób wciąż można przeprowadzić aktualizację z Windows 7 lub Windows 8.1, a następnie poprawnie aktywować instalację.

Obecnie nie wiadomo, czy Microsoft zdecydował się przedłużyć „promocję”, czy też po prostu pracownicy firmy zapomnieli wyłączyć tego sposobu darmowej aktualizacji.

Osoby zainteresowane instalacją darmowego Windowsa 10 powinny skorzystać ze specjalnego instalatora dostępnego na stronie Microsoftu. Cały proces wyjaśniamy w naszym poradniku.

[Aktualizacja] Na angielskiej wersji wspomnianej podstrony pojawiła się informacja, że promocja obowiązuje do 16 stycznia.

Źródło: Ghacks