Instalki.pl » Aktualności » Software » Chcesz zainstalować najnowszą wersję Windows 10? Będziesz musiał podać numer telefonu
Wtorek, 02 Styczeń 2018 10:08, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 sms
Microsoft zbiera coraz więcej informacji.

Zdaje się, że Microsoft będzie zbierać jeszcze więcej danych o użytkownikach korzystających z Windows 10. Podczas instalacji najnowszej wersji systemu firma prosi bowiem o wpisanie numeru telefonu.

Dodatkowy element pojawił się podczas instalacji Windows 10 build 17063, który póki co pozostaje w fazie testowej. Aby sfinalizować instalację, użytkownik jest proszony o wpisanie swojego numeru telefonu. Warto dodać, że kroku tego nie można w żaden sposób pominąć.

Po wpisaniu numeru na telefon wysłany zostanie kod, który umożliwi sparowanie komputera z Windows 10 ze smartfonem. Dzięki temu możliwe będzie łatwe przenoszenie pracy pomiędzy urządzeniami.

W przypadku instalacji poprzednich wersji możliwe było pominięcie wpisania swojego numeru. Najnowszy build już na to nie pozwala. Nie wiadomo zatem, czy jest to celowe zagranie Microsoftu, czy po prostu przeoczenie, które zostanie naprawione wraz z kolejnym wydaniem testowym.

[Aktualizacja] Część użytkowników informuje, że powyższa sytuacja to błąd, a przycisk pomiń jest po prostu ukryty, jednak możliwy do kliknięcia. 

Źródło: Phone Arena