Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi dotrzymuje słowa. Mi A1 z aktualizacją do Android 8.0 Oreo!
Niedziela, 31 Grudzień 2017 12:32, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Mi A1 Oreo
Inni producenci powinni brać przykład.

Na początku września chińskie Xiaomi zaskoczyło wszystkich prezentując urządzenie ze średniej półki cenowej, model Mi A1 (bliźniaczy pod względem specyfikacja dla Mi 5X). Nie byłoby to specjalnie ważne wydarzenie gdyby nie fakt, że na urządzeniu zamiast autorskiej nakładki MIUI znalazło się oprogramowanie promowane przez Google, mianowicie Android One.

Platforma Android One wymaga od producentów trzymania się określonej specyfikacji sprzętowej oraz zabrania instalowania bloatware’u, czyli niechcianego oprogramowania, spowalniającego cały system. Podstawowym założeniem Android One jest zatem zagwarantowanie, że urządzenia na nim oparte są szybkie i działają płynnie oraz będą otrzymywać regularne aktualizacje.

Xiaomi obiecało użytkownikom, że Android 8.0 dla Mi A1 zostanie wydany jeszcze w tym roku. Rzutem na taśmę dotrzymali słowa.

Android O Xiaomi Mi A1

Aktualizacja jest już dostępna w kanale OTA więc na urządzeniach użytkowników powinno pojawić się stosowne powiadomienie. Oprogramowanie oznaczono numerem 7.12.29, a paczka z plikami waży ponad 1 GB. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą pobrać pakiet Recovery lub Fastboot bezpośrednio ze strony Xiaomi.

Xiaomi Mi A1

Mi A1 to sensowny wybór w tej cenie

Trzeba przyznać, że pojawienie się aktualizacji jest kolejnym mocnym argumentem skłaniającym do zakupu sprzętu od Xiaomi. Tym bardziej, że telefon można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze.

W sklepie iBuygou Xiaomi Mi A1 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej (kolor czarny) kosztuje aktualnie około 794,5 zł. Aby kupić telefon w tej cenie podczas zakupów należy wprowadzić specjalny kod rabatowy redmiA1ibg obniżający cenę do 226.99 USD (około 794,5 zł).

To bardzo dobra oferta, zważywszy, że mowa o smartfonie z 2-letnią gwarancją (realizowaną przez Mi Center we Wrocławiu), który wysłany zostanie bezpośrednio z magazynu w Europie więc nie naliczone zostaną dodatkowe opłaty celono-skarbowe. Warto dodać, że smartfon wspiera pasmo LTE B20, które może zapewnić lepszy zasięg szczególnie na mniej zabudowanych terenach.