Instalki.pl » Aktualności » Software » VLC dla Androida, czyli odtwarzanie bez ograniczeń (recenzja)
Sobota, 16 Grudzień 2017 09:59, Wpisany przez Przemysław Kreft
VLC
Długo oczekiwana aktualizacja sprawia, że popularny odtwarzacz jest jeszcze lepszy.

Zdjęcia, filmy, muzyka – z różnego rodzaju materiałami multimedialnymi mamy do czynienia na co dzień. Znacząco przyczynił się do tego niezwykle szybki rozwój rynku urządzeń mobilnych. Smartfonami robimy zdjęcia i nagrywamy filmy, a tablety świetnie sprawdzają się jako przenośny ekran do wygodnego oglądania wideo w dowolnym miejscu. Do bezproblemowej obsługi plików o najróżniejszych rozszerzeniach potrzebujemy porządnego odtwarzacza. Na szczęście jeden z najlepszych jest zupełnie darmowy.

VLC dla Androida – świetny odtwarzacz multimedialny na smartfony i tablety

Cena: 0 zł / Android: 2.3 i nowsze
VLCMowa o znanym większości użytkowników komputerów VLC. Ten otwarty odtwarzacz swoją popularność zawdzięcza obsługiwanym formatom (praktycznie wszystkim), intuicyjnej obsłudze i dostępności na wielu platformach. VLC dla systemu Android doczekał się sporej aktualizacji, która sprawia, że odtwarzacz ten oferuje użytkownikom jeszcze więcej przydatnych funkcji.

Na Androidzie VLC również bez trudu radzi sobie odtwarzaniem wszystkich najpopularniejszych plików multimedialnych (w przypadku filmów możemy również korzystać z napisów w oddzielnych plikach). Dodatkowym atutem, który przynosi nowa wersja, jest obsługa materiałów wideo 360 stopni. Obsługa odtwarzacza nie jest trudna, jednak warto poświęcić chwilę na naukę gestów, które pozwalają szybko zmienić m.in. głośność czy jasność materiału. Nowością jest tutaj możliwość przeskakiwania o 10 sekund za pomocą podwójnego stuknięcia na brzegach ekranu. Użytkownicy Androida Oreo docenią z kolei wsparcie dla funkcji PiP (Picture in picture).

VLC scr 1
Odświeżony interfejs jest intuicyjny i przemyślany. Jedną z nowych opcji jest automatyczny tryb nocny, który zmienia motyw na ciemny o określonej porze. Warto dodać, że VLC to nie tylko odtwarzacz filmów. Z menu aplikacji szybko wybierzemy naszą kolekcję muzyki lub dokładnie przeszukamy dostępne katalogi.

VLC to marka sama w sobie. Wersję przeznaczoną dla systemu Android można śmiało polecić większości użytkowników. Zwłaszcza jeśli szukają rozbudowanej alternatywy dla systemowego odtwarzacza. VLC bez trudu obsłuży wszystkie pliki multimedialne, które mamy na swoim smartfonie i tablecie.


Czytaj również: Najlepsze aplikacje do słuchania audiobooków na Androida