Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Oreo wciąż niezauważalny. Prawie nikt z niego nie korzysta
Czwartek, 14 Grudzień 2017 12:33, Wpisany przez Wojtek Onyśków
android oreo
Najnowsze statystyki Androida.

Google udostępniło aktualne statystyki popularności poszczególnych wersji Androida. Niestety najnowszy Oreo wciąż pozostaje niezauważalny. Obecnie jest zainstalowany na zaledwie 0,5% wszystkich urządzeń z Androidem.

Wydany niedawno Android 8.1 w ogóle nie zdołał przebić się do zestawienia, gdyż nieuwzględniane są w nim wersje systemu, które nie przekraczają 0,1% zasięgu.

To tylko potwierdza, jak poważnym problemem są aktualizacje platformy Android. Najnowsze wersje systemu stosunkowo szybko otrzymuje wyłącznie garstka urządzeń, a reszta musi czekać na reakcję producentów.

Aktualnie najpopularniejszą wersją Androida jest 6.0 Marshmallow, który debiutował na rynku w 2015 roku, czyli ponad 2 lata temu. Obecnie jest on zainstalowany na 29,7% wszystkich urządzeń z Androidem.

android statystyki grudzienAktualna fragmentacja Androida

Cieszy natomiast dość mocna pozycja Androida 7.0 i 7.1. Łącznie systemy te posiadają 23,3% zasięgu. Już niedługo powinny zatem wyprzedzić Marshmallowa.

Co ciekawe, aż 0,4% urządzeń wciąż działa pod kontrolą Androida Gingerbread, który swoją premierę miał… 7 lat temu. Jest to jedna z nielicznych wersji, która cieszy się mniejszą popularnością od najnowszego Androida Oreo.

Źródło: Extreme Tech