Instalki.pl » Aktualności » Software » Canva – profesjonalne projekty graficzne dla każdego (recenzja)
Sobota, 09 Grudzień 2017 09:43, Wpisany przez Przemysław Kreft
Canva
Popularna usługa do tworzenia atrakcyjnych grafik do internetu wreszcie z aplikacją na Androida.

Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie, że w mediach społecznościowych (i ogólnie w internecie) rządzą różnego rodzaju materiały graficzne. Nic dziwnego – atrakcyjne obrazki przyciągają uwagę, a ciekawie wykonana infografika potrafi przekazać więcej treści niż bardzo długi post. W sieci dostępnych jest wiele narzędzi, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe tworzenie grafik. Wiele z nich ma swoje wersje również dla urządzeń mobilnych.

Canva – rozbudowana aplikacja do projektowania grafiki

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 5,49 zł – 224,99 zł za sztukę / Android: 4.1 i nowsze
Canva
Jedną z bardziej popularnych usług tego typu jest Canva, która udostępniła niedawno swoją aplikację dla systemu Android. Umożliwia ona tworzenie infografik, ulotek, banerów, grafik do mediów społecznościowych itp. Możemy korzystać z gotowych szablonów lub tworzyć własne projekty od zera.

Pierwszym krokiem jest wybór kategorii grafiki, którą chcemy przygotować. Znajdziemy tu między innymi zdjęcia profilowe i do postów na największych portalach społecznościowych, kolaże, plakaty, ulotki. W każdej kategorii dostępnych jest wiele gotowych szablonów. Wystarczy wskazać jeden z nich, by przejść do trybu projektowania. Niestety na tym poziomie nie widzimy, czy dany szablon jest darmowy czy płatny (będzie to widoczne przy próbie wyeksportowania gotowego projektu).

Canva scr 1
Każdy element projektu możemy dowolnie edytować. Dostępne narzędzia pozwalają na zmianę obrazka tła, wprowadzanie tekstu, dodawanie elementów graficznych itd. Co ważne, oprócz bazy oferowanej przez Canvę, możemy korzystać również z własnych zdjęć. Obsługa aplikacji nie jest trudna i powinni z nią sobie poradzić także mniej doświadczeni użytkownicy.

Canva to bardzo popularna usługa, dla której wprowadzenie swojej aplikacji dla systemu Android z pewnością przyniesie wielu nowych użytkowników. Sama aplikacja działa bardzo sprawnie i pozwala na szybkie tworzenie atrakcyjnych grafik. Za spore niedopatrzenie należy uznać brak informacji o tym, czy dany szablon jest darmowy na etapie jego wyboru (tak jak ma to miejsce w wersji webowej) – miejmy nadzieję, że zmienią to kolejne aktualizacje.


Czytaj również: Najlepsze aplikacje do słuchania audiobooków na Androida