Instalki.pl » Aktualności » Software » SMS obchodzi dzisiaj 25 urodziny!
Poniedziałek, 04 Grudzień 2017 00:34, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
sms
Szmat czasu.

Wielu z nas pisze je praktycznie codziennie i choć regularnie tracą na popularności wskutek rosnącego zainteresowania popularnymi komunikatorami takimi jak Messenger czy WhatsApp, to i tak nie wyobrażamy sobie bez nich naszych smartfonów. Mowa o SMS-ach, które obchodzą właśnie okrągłe, 25-te urodziny.

Pierwszy SMS został wysłany dokładnie 3 grudnia 1992 roku - wtedy to Neil Papworth wysłał wiadomość do ówczesnego szefa operatora Vodafone, Richarda Jarvisa, zawierającą świąteczne życzenia, czyli - po prostu - "Merry Christmas". Co prawda ze względu na technologiczne ograniczenia Jarvis nie był w stanie odpowiedzieć na wiadomość, ale jedno jest pewne - to właśnie wtedy w świadomości technologicznej zadebiutowało pojęcie SMS-a.

Do powszechnego użycia SMS-y weszły rok później wraz z uruchomieniem takiej usługi na terytorium Finlandii - od tej pory ten system przekazywania informacji stale zyskiwał na znaczeniu. Szczyt popularności SMS-ów przypadł na rok 2012 - od tego czasu liczba wysłanych wiadomości nieustannie maleje, na co wpływ mają oczywiście wspomniane już przeze mnie komunikatory. Coś czuję jednak, że popularność SMS-ów wcale nie będzie lawinowo spadać - wielu użytkowników jest po prostu do nich przyzwyczajonych.

źródło: techspot