Instalki.pl » Aktualności » Software » myTuner Radio – aplikacja radiowa (prawie) bez wad? (recenzja)
Sobota, 02 Grudzień 2017 09:48, Wpisany przez Przemysław Kreft
myTuner Radio
Aplikacja myTuner Radio spełni oczekiwania większość użytkowników.

Nie sposób nie zauważyć, że internet zmienił oblicze niejednej branży. Biznes, komunikacja, edukacja, rozrywka – praktycznie wszystko i wszyscy może dziś chwalić się byciem online. Nie inaczej jest z radiem. Rozwój globalnej sieci sprawił, że bez trudu możemy słuchać stacji z całego świata, niezależnie od miejsca. Do sprawnej obsługi potrzebna jest jednak odpowiednia aplikacja. Jedną z lepszych jest myTunerRadio.

myTuner Radio – 50 tysięcy stacji radiowych w jednym miejscu

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 15,61 zł za sztukę / Android: Zależy od urządzenia
myTuner RadioJest to aplikacja, która oferuje nam dostęp do 50 tysięcy stacji radiowych z całego świata. Możemy je wygodnie przeszukiwać według dowolnych kryteriów. Dodatkowym atutem jest dostęp do podcastów i list przebojów z możliwością przesłuchania fragmentów piosenek.

Na głównym ekranie aplikacji wyświetlane są ikony najpopularniejszych stacji. Oczywiście jest tutaj brana pod uwagę nasza lokalizacja, więc będziemy widzieli polskie rozgłośnie. Wystarczy dotknąć jednej z ikon, by rozpocząć odtwarzanie. Sam odtwarzacz daje nam kilka przydatnych opcji, jak możliwość dodania do ulubionych, ustawienie alarmu czy czasowe wyłączanie. Przesuwając kolejne ekrany możemy przejść do ulubionych stacji, polecanych rozgłośni lub innych zestawień tematycznych. W części Stacje mamy z kolei możliwość samodzielnego przeszukiwania listy stacji według różnych kryteriów (gatunek, kraj itp.).

myTuner Radio scr 1
myTuner Radio oferuje także dostęp do ponad miliona podcastów. Jeżeli jesteśmy fanami internetowych programów, z pewnością znajdziemy tu ulubione nagrania. Warto również wspomnieć o listach przebojów, w których możemy przesłuchać fragmentów piosenek (30 sekund). Może to okazać się bardzo przydatne, jeśli chcemy szybko zorientować się, czy dany utwór warto dopisać do swojej listy np. w Spotify.

myTuner Radio to bardzo udana aplikacja. W zasadzie ma wszystkie najważniejsze funkcje, jakich można oczekiwać od programu do obsługi radio. Sporym atutem jest dostępność podcastów, dzięki czemu nie musimy korzystać z oddzielnej aplikacji. Interfejs jest czytelny i intuicyjny w obsłudze. Darmowa wersja ukraszona jest oczywiście reklamami, jednak nie są one uciążliwe.


Czytaj również: Najlepsze aplikacje do słuchania audiobooków na Androida