Instalki.pl » Aktualności » Software » Pakiet Microsoft Office już dostępny dla Chromebooków
Poniedziałek, 27 Listopad 2017 18:22, Wpisany przez Aleksander Piskorz
IOS 11
Jest jednak ograniczenie.

Chromebooki to komputery, które stają się coraz bardziej popularne – także w Polsce. Użytkownicy od długiego czasu narzekali jednak, iż na system operacyjny Chrome OS ciężko znaleźć chociażby zamiennik pakietu Office od Microsoftu. Wygląda na to, iż w końcu doczekaliśmy się oficjalnego rozwiązania wspomnianego problemu.

Pakiet Office pojawił się w Sklepie Play i działa on także na wybranych sprzętach z Chrome OS. Co prawda aplikacje Microsoftu są specjalnie napisane pod Androida, jednak nie oznacza to, iż ich funkcjonalność jest w jakimś stopniu ograniczona. Niestety jest jeden minus takiego rozwiązania.

O ile Office dla Chromebooków zadziała za darmo na urządzeniach z ekranami poniżej 10,1 cala, tak w przypadku większych komputerów za subskrypcję trzeba będzie już zapłacić lub po prostu wykupić standardowy abonament.

Pakiet Office dla sprzetów z Chrome OS przyda się więc osobom, które na co dzień korzystają z Office 365 na innych sprzętach – komputerach z Windowsem, tabletach czy smartfonach.

Jeżeli zakup to dla Was problem, to możecie skorzystać z Dokumentów Google, które są preinstalowane w oprogramowaniu amerykańskiej firmy. Niestety w tym wypadku trzeba będzie pożegnać się z kompatybilnością poszczególnych plików.

No cóż, coś za coś.

Źródło: TheVerge