Keepest – nauka języków obcych z własnymi słownikami (recenzja)

Przemyslaw KreftSkomentuj
Keepest – nauka języków obcych z własnymi słownikami (recenzja)
{reklama-artykul}
Podstawą w nauce języka obcego jest słownictwo. Znajomość zasad gramatycznych i świetna wymowa na nic nam się zdadzą, jeśli nasz zasób słownictwa będzie zbyt ubogi, by swobodnie wyrażać swoje myśli. Żeby poznać nowe słowa i zwroty w języku obcym nie musimy już sięgać do słownika. Możemy stworzyć… własny.

Keepest – stwórz własny słownik do nauki języka

Cena: 0 zł / Android: 4.4 i nowsze
KeepestWszystko dzięki nowej aplikacji dla systemu Android o nazwie Keepest. Pozwala ona na wygodne tworzenie własnych słowników. Co ważne, cały proces jest zautomatyzowany – nie musimy na przykład samodzielnie wprowadzać tłumaczenia danej frazy. Dodatkowo, nasz słownik będzie wzbogacony o nagrania i obrazki. Ze stworzonych list słówek możemy się później wygodnie uczyć w trybie nauki.

Na początku musimy utworzyć nową listę słów. Nadajemy jej nazwę i ustalamy parę języków. Kolejnym krokiem jest dodanie do listy poszczególnych słów i zwrotów. Pomaga w tym formularz, w którym wpisujemy dany wyraz – tłumaczenie odbywa się automatycznie po dotknięciu stosownego przycisku (możemy je jednak korygować). Możemy również dodać notatkę, oznaczyć słowo tagiem (co ułatwi późniejsze przeszukiwanie bazy) oraz wybrać ilustrujący je GIF. Trzeba przyznać, że dodawanie nowych słów jest bardzo intuicyjne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Każde słowo na liście możemy później wyświetlić na karcie. Poza tłumaczeniem i obrazkiem będziemy mogli wtedy posłuchać również wymowy.

Keepest scr 1
Dzięki trybowi nauki możemy wygodnie uczyć się zapisanych słów. Wystarczy, że wskażemy grupę wyrażeń do nauki, a aplikacja automatycznie uruchomi moduł do nauki. Ma on formę quizu z czterema odpowiedziami. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodna forma nauki słówek i zdecydowanie ciekawsza niż wkuwanie z prostej listy zapisanej na kartce.

Keepest to bardzo udana aplikacja. Zbiera w sobie różne narzędzia, które są dostępne w sieci (tłumacz, syntezator mowy, wyszukiwarka obrazków) i łączy je w przemyślany sposób. Jest intuicyjna w obsłudze i z całą pewnością warto polecić ją każdemu, kto uczy się języka obcego (w aplikacji jest dostępnych ponad 100 języków).

Czytaj również: Najlepsze darmowe gry survivalowe.

Udostępnij

Przemysław KreftPrzemek prowadził na łamach serwisu instalki.pl cykl artykułów "Aplikacje tygodnia" polecając ciekawe gry i aplikacje mobilne, po które warto sięgnąć w wolnym czasie.