Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome rozprawi się z irytującym zjawiskiem w internecie
Czwartek, 09 Listopad 2017 10:33, Wpisany przez Wojtek Onyśków
google chrome
Nie będzie niechcianego przekierowywania.

Google Chrome otrzyma w najbliższym miesiącu funkcję, która zablokuje niezwykle irytujące zjawisko w internecie. Mowa o niechcianych przekierowaniach na strony internetowe.

Z pewnością każdy z nas się z tym spotkał. Wystarczy kliknąć w jakąś reklamę, by zostać natychmiast przekierowanym na inne strony internetowe, nawet jeżeli tego nie chcemy. Mechanizm ten wykorzystywany jest przez podejrzane strony, które chcą zmusić internautów do odwiedzin.

Google planuje trzy fazy wdrażania blokowania. Pierwsza będzie powstrzymywać przekierowania na inne strony internetowe w przypadku, gdy reklama nie została kliknięta. Zamiast tego użytkownik zobaczy powiadomienie o zablokowanym przekierowaniu.

google chromeKoniec irytujących przekierowań na stronach internetowych

Druga faza zostanie wdrożona nieco później. Rozprawi się ze zjawiskiem, w którym klikamy w jakiś link, jednak zamiast tego w nowej karcie otwierana jest reklama. W takim przypadku użytkownik musi jeszcze raz kliknąć w hiperłącze, by przejść tam, gdzie chciał.

Google Chrome potraktuje to nieco inaczej. Reklama co prawda zostanie otworzona, jednak oprócz tego w nowej karcie uruchomiona zostanie witryna, na którą chcieliśmy przejść.

Ostatnia faza zablokuje natomiast reklamy, które wyświetlają się po kliknięciu gdziekolwiek na stronę. Dzięki temu przeglądanie witryn będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Pierwsze dwie fazy zostaną wdrożone wraz z wydaniem Google Chrome 64 i 65, natomiast ostatnia w okolicach stycznia. Firma wyjaśnia, że wszystkie zmiany powinny pojawić się u użytkowników w pierwszych kilku miesiącach 2018 roku.

Źródło: Google