Instalki.pl » Aktualności » Software » Fall Creators Update radzi sobie lepiej niż poprzednie aktualizacje
Piątek, 27 Październik 2017 13:14, Wpisany przez Wojtek Onyśków
windows 10 fall creators
Dane z AdDuplex.

Fall Creators Update, czyli najnowsza aktualizacja dla systemu Windows 10, jest obecnie zainstalowana na 5,3% wszystkich komputerów z Dziesiątką – wynika z danych udostępnionych przez AdDuplex.

Przypomnijmy, iż aktualizacja została udostępniona nieco ponad tydzień temu, a jej obecność jest ograniczana przez Microsoft, który chce mieć pewność, że nie wystąpią żadne problemy techniczne.

Mimo wszystko Fall Creators Update radzi sobie lepiej niż poprzednia aktualizacja (Creators Update) w analogicznym okresie od premiery.

windows 10 statystykiPopularność poszczególnych wersji Windows 10

Obecnie najpopularniejszą wersją Windows 10 jest Creators Update, która stanowi 74,6% całości. Zaraz za nią jest Rocznicowa Aktualizacja, czyli pierwsze duże uaktualnienie dla systemu, oznaczone numerem 1607. Jest ona zainstalowana na 17,3% komputerów.

Fall Creators Update w przeciągu następnych kilku miesięcy z pewnością przeskoczy Creators Update i stanie się najczęściej używaną wersją systemu Windows 10. Microsoft potrzebuje jednak nieco czasu na udostępnienie plików wszystkim zainteresowanym.

Źródło: Softpedia